Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.
Slide 1

Wersja językowa

Wesprzyj fundację

Wspierając Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, pomagasz nam ocalić od zapomnienia miejsca oraz artefakty, pozostałości po działalności kompleksu KL Auschwitz. Wspólna praca i pomoc pozwoli zachować niemych świadków tych tragicznych wydarzeń dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej

Aktualności


Kategoria: Aktualności

 

72 - rocznica wyzwolenia kompleksu obozowego

KL Auschwitz

Sprawy organizacyjne

 


Symboliczne złożenie kwiatów w Miejscu Pamięci podobozu KL Auschwitz-Bór/Budy odbędzie się 27 stycznia 2017 roku o godzinie 14.30 .Uroczystość ta ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia w udziału .Po obchodach głównych w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau goście z zaproszeniami będą odwiezieni z powrotem na parking przy muzeum na ulicy Więźniów Oświęcimia 55 w Oświęcimiu - Poniżej zamieszczamy mapkę dojazdu do miejsca dalszych uroczystości w Brzeszczach Borze. To tylko 5 km drogi.

Dla pozostałych gości którzy zostaną przy obozie KL Birkenau jest druga mapka która pokazuje wariant dojazdu od Obozu KL Birkenau spod „Bramy Śmierci” do Brzeszcz Boru przez Pławy i Harmęże

Wiązanki i znicze będzie można składać na zewnątrz przed budynkiem byłej Karnej Kompani Kobiet Frauen Strafkompanie KL Auschwitz-Bór/Budy

Na miejscu będzie oznaczony Parking


32-620 Brzeszcze

ul Bór 67

GPS N 50.00592 E 19.15667

dojazd_Brzezinka.jpgdojazd_Auschwitz.jpg