Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.
Slide 1

Wersja językowa

Wesprzyj fundację

Wspierając Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, pomagasz nam ocalić od zapomnienia miejsca oraz artefakty, pozostałości po działalności kompleksu KL Auschwitz. Wspólna praca i pomoc pozwoli zachować niemych świadków tych tragicznych wydarzeń dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej

Aktualności


Kategoria: Aktualności

      Szanowni Państwo miło nam poinformować, iż projekt naszej Fundacji otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa” .

 

Tytuł projektu: Prace porządkowe byłych magazynów żywnościowych KL Auschwitz-Birkenau tzw. „Ziemniaczarek" (2 segmenty) i "Kwaszarni".


Koszt całkowity projektu:  72 255,00 PLN

Kwota dofinansowania:     72 255,00 PLN

 

 

 

       

 

 

 Dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”

 

Umowa o dofinansowanie nr UMOWA Nr NID/WDD/106/21 z dnia 16.08.2021 r.

 

 


 

 

 Opis projektu:

 Zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu prac porządkowych magazynów żywnościowych KL Auschwitz-Birkenau tj. obiektu „Krautsilo” tzw. „Kwaszarnii" (całość obiektu) oraz dwóch segmentów obiektu „Fünf Kartoffellagerhallenn” tzw. „Ziemniaczarek" (część obiektu).

 Wykonanie prac jest niezbędne ze względu na pogarszający się stan obiektów oraz konieczne do podjęcia dalszych kroków remontow-budowlano-konserwatorskich, które bez posprzątania obiektów nie są możliwe.

Prace porządkowe, obejmą działania które nie będą ingerować w substancję zabytku, będą miały za zadanie prowadzić do jego zabezpieczenia, utrwalenia, uczytelnienia oraz zachowania w nienaruszonym stanie substancji i wartości zabytku.

Celem prac jest polepszenie stanu zagospodarowania zabytku oraz jego najbliższego otoczenia.

W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace porządkowe które będą obejmować: zbieranie śmieci, usunięcie z budynków gruzu (jest to gruz wtórny), wywóz śmieci wywóz gruzu.