Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.
Slide 1

Wersja językowa

Wesprzyj fundację

Wspierając Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, pomagasz nam ocalić od zapomnienia miejsca oraz artefakty, pozostałości po działalności kompleksu KL Auschwitz. Wspólna praca i pomoc pozwoli zachować niemych świadków tych tragicznych wydarzeń dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej

Aktualności


Kategoria: Aktualności

Odwiedzili nas uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach. Razem ze swoją nauczycielką panią Marią Czubaty, zapoznali się oni z ekspozycją w historycznym budynku łaźni podobozu Jawischowitz, przygotowaną przez naszą Fundację. Opiekunka grupy przybliżyła uczniom historię podobozu, losu więźniów i Auschwitz-Birkenau. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zebrane artefakty, które dopełniały obraz lekcji, jaki przygotowała dla nich pani Czubaty.

 

Edukacja jest jednym z podstawowych zadań Fundacji, dlatego cieszymy się, że Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Brzeszczach skorzystała z naszej oferty. Celem naszej Fundacji jest stworzenie programu edukacyjnego, który stosowanie do wieku i wrażliwości uczniów przekaże wiedzę o Auschwitz-Birkenau i jego podobozach. W naszym odczuciu udział szkoły i nauczycieli w realizacji tego zdania jest zasadniczy, a odbyta lekcja jest tego najlepszym dowodem. Fundacja zaprasza kolejne chętne grupy do odwiedzenia ekspozycji i udziału w przyszłych przedsięwzięciach edukacyjnych.