Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.
Slide 1

Wersja językowa

Wesprzyj fundację

Wspierając Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, pomagasz nam ocalić od zapomnienia miejsca oraz artefakty, pozostałości po działalności kompleksu KL Auschwitz. Wspólna praca i pomoc pozwoli zachować niemych świadków tych tragicznych wydarzeń dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej

Współpraca


Kategoria: Współpraca

Fundacja Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz - Birkenau w ramach swojej statutowej działalności jest zobligowana do szeroko rozumianej ochrony artefaktów pozostałych po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz – Birkenau oraz jego podobozach. Zabezpieczone eksponaty mają stanowić świadectwo funkcjonowania systemu obozowego Auschwitz oraz służyć celom ekspozycyjnym na wystawach.

W tym celu, by w pełni realizować swoje zadania Fundacja chętnie przystąpi do współpracy w ramach wypożyczenia przedmiotowych obiektów. Nasz zbiór reprezentuje szeroka gama artefaktów związanych z funkcjonowaniem KL Auschwitz – Birkenau i jego podobozów. Fundacja realizuje wypożyczenia na zasadzie umów zgodnych z przepisami prawa polskiego oraz kodeksu The International Council of Museums.