Dzięki współpracy z Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu, na stronie Muzeum w zakładce Lokalni Partnerzy został zamieszczony link do naszej Fundacji. Jest to kolejny krok w ramach naszej wspólnej działalności, której nadrzędnym celem jest ochrona pozostałości po kompleksie KL Auschwitz.
Liczny zbiór oryginalnych artefaktów po KL Auschwitz-Birkenau, którym opiekuje się Fundacja wymaga ochrony konserwatorskiej, a także naukowego opracowania. Wiedza jaką dysponują pracownicy Muzeum jest nieodzowna w realizacji w/w procesów, a jej ewentualne wyniki mogą uzupełnić wiedzę o tym miejscu, w ramach wspólnych działań wydawniczych. Jednym ze statutowych celów naszej Fundacji jest także prezentowanie obiektów na wystawach. Dlatego w ramach współpracy będziemy wspierać Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu w tym zakresie.
Motywacją dla naszych dalszych działań jest również fakt, że spotykają się one ze zrozumieniem i akceptacją. Dostaliśmy bardzo wiele pism wspierających naszą działalność m.in. z gabinetu Pani Minister Kultury Małgorzaty Omilanowskiej w osobie Pana Jacka Milera Dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego. Wiele instytucji wyraziło wolę współpracy, wśród nich: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w osobie Dyrektora Pana Profesora Pawła Machcewicza, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie w osobie Dyrektora Pana Jana Bastera , Muzeum Powstania Warszawskiego w osobie Pani Anny Grzechnik czy Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach w osobie Dyrektor Pani Violetty Rezler-Wasilewskiej.
Nasza działalność spotkała się również z pozytywnym odbiorem za granicą. Wśród instytucji zagranicznych wsparły nas: Muzeum Getta w Terezinie w osobie Dyrektora Pana Jana Munka, Dom Anny Frank z Amsterdamu w Osobie Dyrektora Ronalda Leopolda, Auschwitz Foundation – Remembrance of Auschwitz w osobie Dyrektora Frédérica Crahay, czy Imperial War Museum z Londynu w osobie Pani Giny Koutsika.