Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.
Slide 1

Wersja językowa

Wesprzyj fundację

Wspierając Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, pomagasz nam ocalić od zapomnienia miejsca oraz artefakty, pozostałości po działalności kompleksu KL Auschwitz. Wspólna praca i pomoc pozwoli zachować niemych świadków tych tragicznych wydarzeń dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej

Aktualności


Kategoria: Aktualności

        Szanowni Państwo miło nam poinformować, iż projekt naszej Fundacji otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

Tytuł projektu:

 

Prace porządkowe byłych magazynów żywnościowych KL Auschwitz-Birkenau tzw.

„Ziemniaczarek" (2 kolejne segmenty)

 

 


Koszt całkowity projektu:   241 282,56 PLN

Kwota dofinansowania:      241 282,56 PLN

 

 

       

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

 

 

 


 

 

 Opis projektu:

 

 

Zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu prac porządkowych magazynów żywnościowych KL Auschwitz-Birkenau tj. kolejnych dwóch segmentów obiektu „Fünf Kartoffellagerhallenn” tzw. „Ziemniaczarek" (część obiektu).

 

Wykonanie prac jest niezbędne ze względu na pogarszający się stan obiektów oraz konieczne do podjęcia dalszych kroków remontow-budowlano-konserwatorskich, które bez posprzątania obiektów nie są możliwe.

 

Prace porządkowe, obejmą działania które nie będą ingerować w substancję zabytku, będą miały za zadanie prowadzić do jego zabezpieczenia, utrwalenia, uczytelnienia oraz zachowania w nienaruszonym stanie substancji i wartości zabytku.

 

W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace porządkowe które będą obejmować: ręczne usunięcie karp po wycince samosiejek, ręczne usunięcie wtórnego gruzu i ziemi wraz z wywozem, ręczne usunięcie śmieci różnego rodzaju wraz z wywozem.